Zdobądź cenną wiedzę na temat choroby alkoholowej

Czy leczenie alkoholizmu jest płatne?

Odpowiedź na to pytanie bywa dla niektórych osób zaskakująca. Otóż nie musi być. Wielu alkoholików może nie posiadać odpowiedniego ubezpieczenia zdrowotnego, które w normalnych warunkach dałoby im prawo do korzystania z pomocy medycznej, jednak na terapię alkoholową i detoks mogą zgłosić się niezależnie od tego.

Sytuacja ta wynika głównie z obciążenia społecznego i zniszczeń jakie sieje alkoholizm, w dobrych i kochających się rodzinach. Często alkoholicy to bardzo wrażliwe i ciepłe osoby, które nie potrafiły poradzić sobie psychicznie ze swoimi problemami, a później już z rzeczywistością.

Leczenie odwykowe alkoholika

Jeśli chodzi o leczenie alkoholizmu to może się ono odbyć zarówno w placówkach państwowych, jak i prywatnych. Ta druga opcja przeznaczona jest dla osób, które same lub ich rodziny posiadają odpowiednie fundusze na takie przedsięwzięcie.

Leczenie w prywatnym ośrodku

Leczenie alkoholika w prywatnym zakładzie to z pewnością niemały koszt. Jednak takie terapie wyróżniają się dużą skutecznością i w pełni indywidualnym podejściem do każdego chorego. Pozostaje on w placówce do czasu aż psycholodzy, jak i on sam będą w stanie stwierdzić, że poradzi sobie w codziennym życiu bez sięgania po alkohol. Często jest to niezwykle czasochłonne, więc alkoholik otrzymuje tu wyjątkowo trafioną pomoc.

Leczenie w państwowej placówce

Jest ono bezpłatne i może z niego skorzystać każdy, kto chce wyjść z nałogu. Jednak posiada również pewne ograniczenia i patrząc z punktu widzenia osoby uzależnionej można stwierdzić, że wymaga znacznie więcej od samego chorego.

Konieczne jest większe samozaparcie, częściej jest zdany sam na siebie i swoje pokusy. Może się więc wydawać, że wyjście z alkoholizmu w ośrodkach państwowych jest bardzo trudne. Mimo to wielu osobom się to udaje. Aby osiągnąć sukces podstawą jest wewnętrzna motywacja.

Adres

ul. Radości 987C Kielce

Chcesz się skontaktować?