Zdobądź cenną wiedzę na temat choroby alkoholowej

Skuteczne leczenie odwykowe

Wiele osób nie ma pojęcia, gdzie leczyć alkoholizm w Polsce. Zajmują się tym szpitale psychiatryczne oraz wyspecjalizowane ośrodki. Wynika to z faktu, że niezbędna jest stała pomoc psychologiczna. Szpital psychiatryczny jest dobrym rozwiązaniem szczególnie dla osób, które w pierwszym etapie potrzebują odtrucia, gdyż w razie potrzeby mogą liczyć na pomoc lekarską.

Pomoc bliskiej osobie z problemem alkoholowym

Często alkoholicy mają problem z samodzielnym rozpoczęciem leczenia, zrobieniem pierwszego kroku. Bliscy zastanawiają się więc i szukają, gdzie zgłosić alkoholika na leczenie. Takie ułatwienie pierwszego kroku to rodzaj zewnętrznej motywacji, który na początku terapii powinien być umiejętnie przekłuty w motywację wewnętrzną.

Skuteczne leczenie odwykowe

Leczenie odwykowe alkoholików powinno być wieloetapowe. Przede wszystkim z organizmu powinien zostać usunięty cały alkohol. Konieczne jest również znalezienie silnej motywacji wewnętrznej do walki z tą trudną chorobą. W kolejnym etapie prowadzona jest wielomiesięczna, a czasem wieloletnie terapia indywidualna, niezbędne jest również uczestniczenie w terapii grupowej.

Zależnie od naszych możliwości finansowych możemy zdecydować się na leczenie w państwowym szpitalu lub ośrodku lub zdecydować się na leczenie prywatne, które zdaniem niektórych daje większe możliwości i bywa skuteczniejsze, bo często trwa dłużej i jest pełniejsze i bardziej zindywidualizowane.

Adres

ul. Radości 987C Kielce

Chcesz się skontaktować?