Zdobądź cenną wiedzę na temat choroby alkoholowej

Leczenie alkoholików

Leczenie alkoholizmu w Polsce jest bardzo rozbudowane. Niestety nadużywanie tego środka odurzającego jest w naszym kraju niezwykle powszechne, co negatywnie wpływa na wiele osób rodzin i relacji. Leczenie dla alkoholików jest darmowe, czego głównym powodem jest poziom szkodliwości społecznej tego nałogu. Można więc nie ponosząc kosztów, a nawet nie posiadając ubezpieczenia podjąć państwową terapię alkoholową.

Osoby, które same lub ich rodziny posiadają odpowiednie środki decydują się również często na ośrodki prywatne, które w wielu dziedzinach mają jeszcze więcej do zaoferowania, a wyjście z nałogu wydaje się zdecydowanie łatwiejsze.

Odwyk – czyli leczymy się z alkoholizmu

Leczenie odwykowe alkoholików jest dużym wyzwaniem, jest to długi proces, często męczący, który składa się z wielu sukcesów i równie wielu niepowodzeń. Najważniejszy jest cel i odpowiednie podejście psychologiczne. Jeśli już raz obraliśmy odpowiednią drogę, aby pozbyć się nałogu, nie powinniśmy z niej zawracać. Ważne będzie więc odpowiednie wsparcie psychologiczne.

Alkoholizm – terapia

Ośrodki przyjmujące osoby z tym problemem, specjalizują się w leczeniu choroby, jaką jest alkoholizm. Terapia jest wieloetapowa i złożona. Leczenie muszą podjąć sami chorzy, ale również ich rodziny, gdyż powszechnie występuje tzw. współuzależnienie. Alkoholik uczęszcza na terapię indywidualną, ale również na specjalną terapię grupową i wielu placówkach uzupełnia się działania o inne formy terapeutyczne, takie jak, chociażby terapia zajęciowa.

Alkoholizm- terapia indywidualna

Początkowo leczenie przez co najmniej kilka tygodni odbywa się w wybranym ośrodku, czy to państwowym czy prywatnym, w którym leczony jest alkoholizm. Terapia indywidualna trwa od samego początku, i powinna być kontynuowana jeszcze po opuszczeniu ośrodka. Dobrze jeśli w trudniejszych momentach pacjent może się łatwo skontaktować ze swoim psychologiem i otrzymać wsparcie, które uchroni go od powrotu do butelki.

Adres

ul. Radości 987C Kielce

Chcesz się skontaktować?